Aktuellt

Tisdag den 15e januari välkomnar vi er på öppet hus hos oss på Cybergymnasiet. Vi slår upp dörrarna 17.30 och avslutar vid 19.30.

Det är en perfekt möjlighet att få se våra fina lokaler och verksamhet samt prata med elever och personal på skolan.

Förutom det så kommer några av våra uf-företag visa upp sig på plan 6. I aulan kommer våra hantverkselever och mediaelever få en inspirerande föreläsning inför ett kommande samarbete som ni självklart gärna får lyssna på.

Vid flera tillfällen under kvällen kommer även skolledningen hålla i skolinfo.

Välkomna!

 

Så missa inte ett händelserikt öppet hus hos oss på tisdag


Undrar du något?

Det är inte konstigt att ha en massa frågor i huvudet om gymnasiet. Kolla först in vår Frågor och Svar-sida där du förhoppningsvis finner svaret. Vill du ställa en fråga du inte funnit svar på gör du det här nedanför.

>